Saturday 15th June 2019
Sign in
Register Now

Start Lists


Olympic Distance Triathlon

Name Club/team Event M/F AG RACE CAT
1 Calum Johnson Bodyworks XTC Olympic Distance Triathlon M ELITE M ELITE M
2 Luke Howard Olympic Distance Triathlon M ELITE M ELITE M
3 Andrew Gordon Olympic Distance Triathlon M ELITE M ELITE M
4 Morgan Rhodes Bodyworks XTC Olympic Distance Triathlon M ELITE M ELITE M
5 leticia de melo Olympic Distance Triathlon F F20-24 FS
6 James Cronk Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
7 Andy Marks Tri Tempo Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
8 Alexander Smith Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
9 Shane Carey Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
10 barry keane Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
11 Craig O'Brien Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
12 Buster Wood Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
13 Henry Bliss HAC Olympic Distance Triathlon M M25-29 MS
14 Emma Cooper Seaford striders Olympic Distance Triathlon F F25-29 FS
15 Lucy Butt Clapham Chasers Olympic Distance Triathlon F F25-29 FS
16 Ben Sutton Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
17 Joe Egan Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
18 Bijan Ayoubkhani Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
19 Claudio Ieva Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
20 barrett brannigan ful on tri Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
21 Steven Thomson Tri Tempo Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
22 christopher Smith Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
23 James Astell East Grinstead Triathlon Club Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
24 Oliver Bridge Olympic Distance Triathlon M M30-34 MS
25 Anastasiya Khomutova TriTempo Olympic Distance Triathlon F F30-34 FS
26 Dotty Bouck-Standen Team Zoot Olympic Distance Triathlon F F30-34 FS
27 Luke Stevenson Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
28 gary cahill Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
29 Dan Nicholls Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
30 Piers Ronan Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
31 I Brophy Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
32 Nick Baillie Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
33 Tom Stansfield Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
34 Andrew King Penge CC Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
35 Peter Madarasz Brighton Tri Club Olympic Distance Triathlon M M35-39 MS
36 Lisa Bowen Olympic Distance Triathlon F F35-39 FS
37 Lee Morris Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
38 Daniel McLean Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
39 Guy Mace Tri tempo Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
40 Simon Jones Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
41 Martin Bussey Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
42 Richard Outten Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
43 Matt Earp Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
44 Anthony Earp Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
45 Adrian Keler Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
46 Jose Lopez-Henao Fulontri Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
47 James Andrews Velo Club Godalming and Haslemere Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
48 Pieter-Jan Bouten Crystal Palace Triathletes Olympic Distance Triathlon M M40-44 MV
49 Jo Dowle Tri Tempo Olympic Distance Triathlon F F40-44 FV
50 Amy Packham Meads Runners Olympic Distance Triathlon F F40-44 FV
51 Julie Honess Tri Tempo Eastbourne Olympic Distance Triathlon F F40-44 FV
52 Emma Swinnerton Ful-on tri Olympic Distance Triathlon F F40-44 FV
53 Jim Hiatt Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
54 Mark Gardiner Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
55 Christopher Adams The TWATS Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
56 Matthew Barker Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
57 Nick Winterhalder SWAT Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
58 Nathan Hunter Tri Tempo Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
59 Robert Light Team Bodyworks Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
60 Chris Mizen Team Bodyworks XTC Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
61 Marcus Machell Hastings & Rother Tri Club Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
62 Francesco Masia NA Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
63 Michael Reed Eastbourne Rover Cycling Club Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
64 Lee davies Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
65 Jonathan Hook Stonehenge triathlon and road club Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
66 Robin Burgess Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
67 Julian Ward Tunbridge Wells Triathlon Club Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
68 Christophe laudriec Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
69 Graham Atkins Olympic Distance Triathlon M M45-49 MV
70 Andrew Hobden Hobdens Harriers Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
71 Nigel Bulmer Bromley Veterans AC Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
72 Geoff Burgess Tri London Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
73 Tim Cox Bexhill Runners & Triathletes Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
74 Matt Daly Tri Tempo Eastbourne Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
75 Liam Stephens Bodyworks XTC Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
76 Nik Milushev Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
77 Ivan Horsfall-Turner Heathfield Road Runners Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
78 colin dixon Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
79 Jeremy Barker Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
80 niall temple Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
81 Duncan McLaren Olympic Distance Triathlon M M50-54 MV
82 Joanne Smith Team Bodyworks Olympic Distance Triathlon F F50-54 FV
83 James Rann Team Bodyworks XTC Olympic Distance Triathlon M M55-59 MV
84 Andy Theodoulides Tri Tempo Olympic Distance Triathlon M M55-59 MV
85 R FULLER East Essex Tri Club Olympic Distance Triathlon M M55-59 MV
86 Paul Carter Portsmouth Triathletes Olympic Distance Triathlon M M55-59 MV


Olympic Distance Triathlon Relay

Name Club/team Event M/F AG RACE CAT
95 Joseph Stevens
Ilias Robio El Makrai
Jasmine Hasib
Olympic Distance Triathlon Relay M MU20 MS
96 Monika Zillinger
Harry Plimmer
Victoria Coates
Olympic Distance Triathlon Relay F F25-29 FS
97 martin hughes
Abi Bedwell
Philip Coomber
bodyworks Olympic Distance Triathlon Relay M M50-54 MV


Sprint Triathlon

Name Club/team Event M/F AG RACE CAT
101 Jamie Bedwell Team Bodyworks Ltd. Sprint Triathlon M ELITE M ELITE M
102 Kieran Lindars Bodyworks XTC Sprint Triathlon M ELITE M ELITE M
103 Noah Canby Bodyworks XTC Sprint Triathlon M ELITE M ELITE M
104 Thomas Epton SUTRI Sprint Triathlon M ELITE M ELITE M
105 Gabe Manner Sprint Triathlon M ELITE M ELITE M
106 Darrelle Parker Sprint Triathlon F ELITE F ELITE F
107 chloe pollard Bodyworks xtc Sprint Triathlon F ELITE F ELITE F
108 Sebastian Rann Team Bodyworks XTC Sprint Triathlon M MU20 MS
109 Travis Hutchinson TeamBodyworks Sprint Triathlon M MU20 MS
110 Adam Armitage Bodyworks xtc Sprint Triathlon M MU20 MS
111 Alex Field Bodyworks XTC Sprint Triathlon M MU20 MS
112 Charlie Levett Tram Bodyworks Sprint Triathlon M MU20 MS
113 Freddie Dunkley Meads Runners Sprint Triathlon M MU20 MS
114 Ellen Crombie Maidstone and Medway AC Sprint Triathlon F FU20 FS
116 Milly Pamment Sprint Triathlon F F20-24 FS
117 Rosie Canby Bodyworks Sprint Triathlon F F20-24 FS
118 Sam Cartwright Brighton Tri Club Sprint Triathlon M M25-29 MS
119 James McCarron Sprint Triathlon M M25-29 MS
120 Doug Bennett Brighton Tri Club Sprint Triathlon M M25-29 MS
121 Jordan Overy Sprint Triathlon M M25-29 MS
122 Jamie Porthouse Sprint Triathlon M M25-29 MS
123 andrea manzi Sprint Triathlon M M25-29 MS
124 Christopher Mulhern Sprint Triathlon M M25-29 MS
125 James astbury Itri Sprint Triathlon M M25-29 MS
126 Henry Eaton Army Triathlon Association Sprint Triathlon M M25-29 MS
127 Joseph Wigmore Windrush Sprint Triathlon M M25-29 MS
128 James Mitchell Viceroys Triathlon Club VTC Sprint Triathlon M M25-29 MS
129 Emma Overy Sprint Triathlon F F25-29 FS
130 Lindsey Henderson Sprint Triathlon F F25-29 FS
131 Libby Brewin Sprint Triathlon F F25-29 FS
132 Hayley Clarke Sprint Triathlon F F25-29 FS
133 Masseh Yakubi Sprint Triathlon M M30-34 MS
134 Joshua Gearing Tunbridge Wells Triathlon Club Sprint Triathlon M M30-34 MS
135 Matthew Roberts Sprint Triathlon M M30-34 MS
136 Joseph Rose Rose Family Sprint Triathlon M M30-34 MS
137 Christopher Rose Rose Family Sprint Triathlon M M30-34 MS
138 Karl Page Sprint Triathlon M M30-34 MS
139 Theo Malthouse Sprint Triathlon M M30-34 MS
140 Daniel Hale Meads Runners Sprint Triathlon M M30-34 MS
141 Rob Driver Sprint Triathlon M M30-34 MS
142 Wayne Sumser-ali Sprint Triathlon M M30-34 MS
143 stefano mezzavilla Sprint Triathlon M M30-34 MS
144 Dominic Townsend Sprint Triathlon M M30-34 MS
145 Joe Spencer Sprint Triathlon M M30-34 MS
146 Thomas Greeves Rugby Triathlon Club Sprint Triathlon M M30-34 MS
147 Rebecca Aron Sprint Triathlon F F30-34 FS
148 Alice Tigwell Sprint Triathlon F F30-34 FS
149 Kirsty Taylor Sprint Triathlon F F30-34 FS
150 Beula Clarkson Tunbridge Wells Triathlon Club Sprint Triathlon F F30-34 FS
151 Tyler Jacobs Sprint Triathlon F F30-34 FS
152 Thomas Turner Sprint Triathlon M M35-39 MS
153 Jacob Wilkinson Hastings Runners Sprint Triathlon M M35-39 MS
154 Nick King Bodyworks XTC Sprint Triathlon M M35-39 MS
155 James Coulthard Helmets in lycra Sprint Triathlon M M35-39 MS
156 Matthew Burton Team Bodyworks XTC Sprint Triathlon M M35-39 MS
157 Stephen Webb Sprint Triathlon M M35-39 MS
158 Stuart Penniket Sprint Triathlon M M35-39 MS
159 Michal Pocztarek Sprint Triathlon M M35-39 MS
160 Barry Foster N/a Sprint Triathlon M M35-39 MS
161 Leigh Hollidge Sprint Triathlon M M35-39 MS
162 Charles Spelina Sprint Triathlon M M35-39 MS
163 G COLLYER Polegate Plodders Sprint Triathlon M M35-39 MS
164 Ruben Alvarez Sprint Triathlon M M35-39 MS
165 Andrew Skipper Sprint Triathlon M M35-39 MS
166 Jonathan Neill Chiltern Tri Sprint Triathlon M M35-39 MS
167 Luciano santi Brighton Tri Club Sprint Triathlon M M35-39 MS
168 Matt Pysden Bodyworks Sprint Triathlon M M35-39 MS
169 Paul Scothern Sprint Triathlon M M35-39 MS
170 Peter Fellows Eastbourne College Sprint Triathlon M M35-39 MS
171 Maddie Dengate Sprint Triathlon F F35-39 FS
172 Lorna White Tri Tempo Sprint Triathlon F F35-39 FS
173 Erica Martin Brighton Phoenix Triathlon Club Sprint Triathlon F F35-39 FS
174 James Weller Sprint Triathlon M M40-44 MV
175 Scott McKinley Meads Sprint Triathlon M M40-44 MV
176 Max Stevens Tri-Anglia Sprint Triathlon M M40-44 MV
177 Matthew Fry Tri Tempo Sprint Triathlon M M40-44 MV
178 ROBERT FARRELL Sprint Triathlon M M40-44 MV
179 Richard Bysouth Tunbridge Wells Triathlon Club Sprint Triathlon M M40-44 MV
180 Richard Juniper Sprint Triathlon M M40-44 MV
181 Jarek Gogolkiewicz The Sloths Club Sprint Triathlon M M40-44 MV
182 Matt Roach Sprint Triathlon M M40-44 MV
183 Jon Rigby Sprint Triathlon M M40-44 MV
184 Ben Holbrook Sprint Triathlon M M40-44 MV
185 Jack Hibberd Brighton Tri Club Sprint Triathlon M M40-44 MV
186 Russ Bullen None Sprint Triathlon M M40-44 MV
187 Richard Perry Tri Tempo Sprint Triathlon M M40-44 MV
188 Heidi Earp Sprint Triathlon F F40-44 FV
189 Hannah Edleston Tri Tempo Sprint Triathlon F F40-44 FV
190 Kay Shore Sprint Triathlon F F40-44 FV
191 Kelly Steenkamp Sprint Triathlon F F40-44 FV
192 Leeland Pavey Sprint Triathlon M M45-49 MV
193 Dan Laurent Tri Tempo Eastbourne Sprint Triathlon M M45-49 MV
194 James Griffiths Eastbourne Rovers Sprint Triathlon M M45-49 MV
195 Brett Green TriTempo Sprint Triathlon M M45-49 MV
196 James Cox Freedom Crowborough Sprint Triathlon M M45-49 MV
197 David Tradewell Piratevalve Sprint Triathlon M M45-49 MV
198 Ian Whybrow Team TIZ Sprint Triathlon M M45-49 MV
199 Nick Austen Tunbridge Wells Triathlon Club Sprint Triathlon M M45-49 MV
200 Gavin Healy Sprint Triathlon M M45-49 MV
201 Henry Devall Sprint Triathlon M M45-49 MV
202 Ben Park Sprint Triathlon M M45-49 MV
203 Tony Clarke Sprint Triathlon M M45-49 MV
204 D Marsden Medway Tri Sprint Triathlon M M45-49 MV
205 Gareth Hutchinson TeamBodyworks Sprint Triathlon M M45-49 MV
206 Justin Warshaw Justin Warshaw Sprint Triathlon M M45-49 MV
207 Leigh Stace Sprint Triathlon M M45-49 MV
208 Paul McCarthy Brighton Tri Club Sprint Triathlon M M45-49 MV
209 danny doyle Sprint Triathlon M M45-49 MV
210 Nigel Gater Sprint Triathlon M M45-49 MV
211 Heath Greenslade Sprint Triathlon M M45-49 MV
212 Darren Hale Brighton Tri Club Sprint Triathlon M M45-49 MV
213 Adrian Smallwood Sprint Triathlon M M45-49 MV
214 stavros Manos Bodyworks Sprint Triathlon M M45-49 MV
215 Karen Jaques Bodyworks Sprint Triathlon F F45-49 FV
216 Miss E Minns Sprint Triathlon F F45-49 FV
217 Julie Bedus Sprint Triathlon F F45-49 FV
218 Claire Carpenter Sprint Triathlon F F45-49 FV
219 Sarah Case Tri Tempo Sprint Triathlon F F45-49 FV
220 Becky Manos Meads Runners/ Bodyworks XTC Sprint Triathlon F F45-49 FV
221 Stephanie Warshaw Sprint Triathlon F F45-49 FV
222 Emma Ramsden Sprint Triathlon F F45-49 FV
223 Lindsay Freeman Sprint Triathlon F F45-49 FV
224 Barbara Grogan Sprint Triathlon F F45-49 FV
225 Laura Mackenzie Eastbourne College Sprint Triathlon F F45-49 FV
226 Minna Harrison London Fields Triathlon Club Sprint Triathlon F F45-49 FV
227 B sonya Hurtado fernandez de los rios London Fields Triathlon Club Sprint Triathlon F F45-49 FV
228 Neal Robinson Hailsham Harriers Sprint Triathlon M M50-54 MV
229 Russell Aitkenhead Helmets in Lycra Sprint Triathlon M M50-54 MV
230 Simon Norris ACE Tri Sprint Triathlon M M50-54 MV
231 Roger Davies Sprint Triathlon M M50-54 MV
232 Eugene Ong Sprint Triathlon M M50-54 MV
233 Stephen Marshall Beachy Head Cycling Club Sprint Triathlon M M50-54 MV
234 James Chalmers Sprint Triathlon M M50-54 MV
235 Trevor Back Tri Spoke Sprint Triathlon M M50-54 MV
236 Andrew Shapin Sprint Triathlon M M50-54 MV
237 Graham Hubbard Tunbridge Wells tri club Sprint Triathlon M M50-54 MV
238 wendy quinn Sprint Triathlon F F50-54 FV
239 julie hickling Hailsham Harriers Sprint Triathlon F F50-54 FV
240 Kristin Breuss Sprint Triathlon F F50-54 FV
241 Liz Lumber Sprint Triathlon F F50-54 FV
242 Martin Kennett Hailsham Harriers Sprint Triathlon M M55-59 MV
243 derek johnson Phoenix Cycling Club Kent Sprint Triathlon M M55-59 MV
244 wayne caldecourt Sprint Triathlon M M55-59 MV
245 Geoff Brown Tri Tempo - Eastbourne Sprint Triathlon M M55-59 MV
246 Santi Brage Brighton Tri Sprint Triathlon M M55-59 MV
247 Mark Poulton Tunbridge Wells Triathlon Club Sprint Triathlon M M55-59 MV
248 Nicholas Thorpe-Beeston Sprint Triathlon M M55-59 MV
249 Justin Dobbs Arena80 Sprint Triathlon M M55-59 MV
250 Sara Cheesley Sprint Triathlon F F55-59 FV
251 Mark Chen-Wishart Sprint Triathlon M M60-64 MSV
252 Ivor Rumsey Hailsham harriers Sprint Triathlon M M60-64 MSV
253 Nick Rose The Rose Family Sprint Triathlon M M60-64 MSV
254 Clive Hodge N/A Sprint Triathlon M M60-64 MSV
255 joe Shotbolt Sprint Triathlon M M60-64 MSV
256 joe Shotbolt Sprint Triathlon M M60-64 MSV
257 Brian Knight Sprint Triathlon M M75-79 MSV
269 Finley Jakes Sprint Triathlon M M20-24 MS


Sprint Triathlon Relay

Name Club/team Event M/F AG RACE CAT
270 Kathleen Briedenhann
Jenni Lusty
Peggy Squire
Sprint Triathlon Relay F F35-39 FS
271 Belinda Harrison
Chris Lowe
Sue Beveridge
Medway Tri Sprint Triathlon Relay F F40-44 FV
272 Charlotte Willis
Andrew Armitage
Diane fletcher
Sprint Triathlon Relay F F50-54 FV


Sprint Aquathlon

Name Club/team Event M/F AG RACE CAT
275 Lealand Pearce Sprint Aquathlon M M30-34 MS
276 Michael Bale Brighton Tri Club Sprint Aquathlon M M35-39 MS
277 Henrietta Tarasewicz Team Bodyworks Sprint Aquathlon F F35-39 FS
278 Andrew Seivewright Brighton Tri Club Sprint Aquathlon M M40-44 MV